Генеральний штаб ЗСУ: Оперативна інформація станом на 08.00 18.12.2025
Оперативна інформація станом на 08.00 18.12.2025 щодо російського вторгнення
Слава Україні!
Розпочалася 1394 – та доба широкомасштабної збройної агресії рф проти України.
Загалом, протягом минулої доби зафіксовано 134 бойових зіткнення.
За уточненою інформацією, вчора загарбники завдали по території України 42 авіаційних ударів, скинувши 136 керованих авіаційних бомб. Крім цього, залучили для ураження 4855 дронів-камікадзе та здійснили 3869 обстрілів позицій наших військ і населених пунктів, зокрема 118 – з реактивних систем залпового вогню.
Агресор завдавав авіаційних ударів керованими бомбами по населених пунктах, зокрема це Покровське, Підгаврилівка, Братське Дніпропетровської області; Святопетрівка, Кушугум, Запоріжжя Запорізької області.
За минулу добу ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили район зосередження особового складу, пункт управління та два інші важливі об’єкти противника.
На Північно-Слобожанському і Курському напрямках минулої доби відбулося три боєзіткнення. Крім того, ворог здійснив 139 обстрілів позицій наших військ і населених пунктів, зокрема дев’ять – із реактивних систем залпового вогню.
На Південно-Слобожанському напрямку противник шість разів штурмував позиції наших підрозділів поблизу населених пунктів Лиман, Одрадне, Довгеньке та у бік населеного пункту Ізбицьке.
На Куп’янському напрямку за добу відбулося три атаки окупантів. Сили оборони відбили штурмові дії противника у районі Загризового та у бік населених пунктів Піщане й Глушківка.
На Лиманському напрямку ворог атакував 15 разів, намагаючись просунутися вперед поблизу населених пунктів Нововодяне, Колодязі, Дробишеве, Новоселівка та у бік населеного пункту Чернещина.
На Слов’янському напрямку у районах Серебрянки, Сіверська, Званівки та Переїзного – противник п’ять разів атакував позиції наших військ.
На Краматорському напрямку боєзіткнень не зафіксовано.
На Костянтинівському напрямку ворог здійснив 17 атак у районах населених пунктів Олександро-Шультине, Клебан-Бик, Плещіївка, Русин Яр та у бік Костянтинівки й Софіївки.
На Покровському напрямку наші захисники зупинили 38 штурмових і наступальних дій агресора у районах населених пунктів Шахове, Родинське, Червоний Лиман, Мирноград, Покровськ, Котлине, Удачне, Молодецьке, Дачне та у бік Новопавлівки.
На Олександрівському напрямку ворог дев’ять разів атакував наші позиції у районах населених пунктів Олександроград, Соснівка, Солодке, Привільне, Красногірське та у бік Добропілля.
На Гуляйпільському напрямку ворог десять разів атакував позиції наших оборонців в районі Гуляйполя та у бік Варварівки.
На Оріхівському напрямку окупанти тричі наступали у районі Плавнів.
На Придніпровському напрямку минулої доби ворог наступальних дій не проводив.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі й техніці та активно підривають наступальний потенціал ворога в тилу.
Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 950 осіб. Також українські воїни знешкодили п’ять танків, 27 артилерійських систем, дві реактивні системи залпового вогню, засіб протиповітряної оборони, 330 безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня та 119 одиниць автомобільної техніки окупантів.
Приєднуйтесь до Сил оборони!
Разом переможемо!
Слава Україні!
