Унікальне кладовище літаків існує на Дніпропетровщині

Унікальне кладовище літаків існує на Дніпропетровщині

Унікальне кладовИще літаків існує на межі Дніпропетровської та Запорізької областей. На аеродромі «Широке» 30 років тому тренували пілотів для усього СРСР. У двотисячних фінансування об’єкту припинили. Й відтоді залізні пташкИ стоять без діла.

Раніше в арсеналі летовища було близько 4-х сотень машин. Втім наприкінці 90-стих фінансування об’єкту припинилося й літаки продавали з аукціонів. Часто за ціною металобрухту – через жахливий стан. Зараз в Широкому залишилося зо 2 десятки гелікоптерів, 10 кукурудзників Ан-2 та 50 легендарних Л-29 чехословацького виробництва. На таких й досі навчаються курсанти багатьох країн світу.

Олександр – диспетчер Украероруху, знається на аеродинаміці та характеристиках літаків. Ми попросили його оглянути машини. Висновки експерта щодо реактивних Л-29 – невтішні. Більшість конструкцій через брак належного догляду прийшли в занепад.

А от Ан-2 – вони ж кукурудзники – хоч і виглядають не краще, до реставрації придатніші. Конструкція – надійна. Літак – масовий, завжди можна знайти деталі. Головна ж проблема – майже повністю відсутня обшивка крил.

Найкраще ж зберігся ось цей легкомоторний чотиримісний літачок Вільха. Його також використовували для тренувань.

У разі будь-якої реконструкції треба буде проводити коштовні тести на втому металу – твердить Олександр. До того ж, відремонтувати літак – замало.

Таких грошей у держпідприємства, в якого на балансі машини – немає. Щороку росте борг за оренду ділянки, не вистачає навіть на зарплатню охоронцям. Втім вихід є. Наразі триває передача летовища на баланс Широківської громади. Після – аеродром можна буде використовувати в приватних цілях. Злітно-посадкова смуга довжиною у 2 кілометри та шириною у 40 метрів – в гарному стані, каже Олександр.

Поки ж тут інколи проводять авіавиставки та дрифт шоу.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com