За літо комунальники мали оновити пішохідні переходи біля шкіл

За літо комунальники мали оновити пішохідні переходи біля шкіл

Зебра, дорожні знаки та лежачі поліцейські. Влітку комунальники мали оновити пішохідні переходи, розташовані біля навчальних закладів. Уже пролунав перший шкільний дзвоник, а роботи встигли провести не всюди. Батьки школярів стурбовані, адже подекуди ці обмежувальні елементи – єдине, що захищає їхніх дітей від небезпеки на дорозі.

У лютому 2019 на пішохідному переході біля школи №26 газель збила 14-річного учня, який поспішав на уроки. Водій пояснював: не встиг пригальмувати. Із забоями хлопця шпиталізували до лікарні. Тоді в навчальному закладі жалілися: це не перший подібний випадок. І буквально благали облаштувати перехід світлофором чи лежачими поліцейськими.

Відтоді минуло 2,5 роки й ситуація кардинально змінилась. Тепер абсолютно всі переходи біля шкіл облаштовують штучними нерівностями для зниження швидкості, а також відповідними знаками, які помітні здалеку. Звісно ж, і розмітка має бути всюди. Влітку – оновлюють те, що зносилося або постраждало від вандалізму. Принаймні, мають це робити. І ось – перше вересня. Ми на житломасиві Північний.

Біля школи №39 дуже жвавий рух автомобілів, тут начебто і є пішохідний перехід, проте відсутня дорожня розмітка, та й упирається він у бордюр.

Батьки чекають закінчення уроків біля школи, аби забрати дітей додому. Діляться: цьогоріч тут відремонтували дорогу. А от про пішохідний перехід – забули. Згодом поспіхом його облаштовували. І певно, щось пішло не так.

Люди кажуть: відпускати дітей самих до школи й назад – нині не наважуються, навіть якщо живуть дуже близько.

У школі пояснюють: раніше тут взагалі не було дороги, відтак – ані розмітки, ані лежачих поліцейських. Навесні місцевий депутат капітально відремонтував автошлях, зараз роботи тривають з іншого боку школи – на сусідній вулиці. Директорка запевняє: найближчим часом перехід приведуть до ладу і зроблять зручним для пішоходів.

За те, щоб всі переходи були облаштовані необхідними елементами, відповідає комунальне підприємство “Транспортна інфраструктура міста”. Обіцяють: проведуть роботи школи №39 вже цього тижня. Просто ще туди не дістатися. Старались оновити пішохідні зони біля всіх освітніх закладів Дніпра влітку, однак не встигли.

Наразі роботи йдуть по всьому місту – сьогодні розмітку нанесли на проспекті Пушкіна – біля школи №12. Оновлювати пішохідні зони не припиняють і протягом року, адже фарба тримається лише від трьох до шести місяців. На ділянках, де рух транспорту надто жвавий, використовують термопластик – він витримує до трьох років. Також оновлюють штучні нерівності та дорожні знаки, якщо в цьому є потреба.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com