Штрафи за порушення карантину хочуть зменшити до 170 гривень

Штрафи за порушення карантину хочуть зменшити до 170 гривень

Нова система штрафів за порушення карантину може запрацювати незабаром. Такий законопроєкт подав Кабмін на розгляд депутатів. В документі передбачено кардинальне зниження суми грошового покарання як для громадян, так і для підприємств. Все, аби штрафи стали більш дієвим інструментом. Що про такі перспективи думають дніпряни та яка в цілому ситуація у місті щодо дотримання протиепідемічних заходів — досліджував наш Марко Ручка.

За маску на підборідді доведеться платити штраф! А саме – 170 гривень, замість старих 17000. Слідкуватимуть за дотриманням цих правил у торговельних центрах, громадському транспорті, у супермаркетах та місцях великого скупчення людей. Такий законопроєкт вже на розгляді у Верховній Раді.

В постанові від Кабміну йдеться про те, що штрафи потрібно знизити, аби люди могли за них заплатити. Таким чином, їх і притягнути до відповідальності буде легше. Виписувати адмінпротоколи планують і підприємствам. Прикладом, якщо водій маршрутки впустив у салон пасажирів без засобів захисту, то його керівництво має сплатити від 3,5 до 5 тисяч гривень.

“На жаль, ослаблення карантинних заходів суспільством сприймається як скасування карантину. Серед населення України виникла стійка тенденція нехтування рекомендаціями в частині носіння в громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок.”

Втім ситуацію в Дніпровських маршрутках контролювати не так то і легко, каже водій 113-го маршруту. Підкреслює — не всі пасажири законослухняні.

Втім не всі такі як Олександр. Прикладом, на 146-му маршруті водій впевнено розігрує виставу.

Маску з підлоги дістав, добре, що хоча б не вдягнув. Нехтує правилами й водій 157-ї маршрутки.

Люди ж на зупинці, принаймні на камеру — у масках. Та більшість не проти оновленої системи штрафування.

Мають дотримуватися масочного режиму й супермаркетах. Заходимо в один із найпопулярніших, що знаходиться у самісінькому центрі міста. Біля дверей одразу бачимо охоронця. Розповідає, всіх покупців зобов’язують бути у масках. Але простежити за усіма — нереально

Менеджер магазину ж каже, намагаються максимально слідкувати, аби покупці не нехтували правила. Та, своєю чергою, роблять все можливе, аби гарантувати безпеку персоналу.,

Боротися з невідповідальними людьми доводиться й охоронцям на вході у торговельний центр. За спостереженнями Павла, найбільш легковажно поводить себе молодь.

Не мають забувати про вимоги від МОЗ і заклади громадського харчування. На вході ось до цього ресторану одразу бачимо антисептик для відвідувачів. Персонал працює у гумових рукавичках, масках. За словами співвласниці, цих правил дотримуються і робітники кухні.

Щодо ефективності масок, існує чимало суперечок, й думок “за” та “проти”. З усім тим цей спосіб профілактики коронавірусу — то світова тенденція. З останніх досліджень, які провели вчені Орегонського університету відомо, що звичайні медичні маски знижують ризик захворіти на COVID-19 на 50-80%.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com