І в 10 років можна стати справжнім екскурсоводом

Пізнавальні програми для своїх однолітків провели юні гіди з Національного історичного музею імені Яворницького. Звісно, вони ще не в штаті. А займаються у гуртку при музеї. Втім, навіть досвідченим фахівцям цікаво з ними співпрацювати. Слухала унікальних екскурсоводів наша Ірина Каблоцька.

Нещодавно всі ці експонати для Михайла були загадковими, а сам музей уявлявся зібранням таємниць.

Михайло обрав для своєї екскурсії зал історії запорізького козацтва. Непростий за кількістю експонатів й перебігом розповіді. Маршрут екскурсії та всі її зупинки вивчено досконало.

В іншій залі про мамонтів, скіфів та половців можна почути від цієї дівчинки.

Усю інформацію для дітей адаптовано. Співробітники музею надали дуже багато історичних фактів, та новоспечені екскурсоводи обрали те, що захопило саме їх. І не прогадали – саме це стало цікавим й для їхніх однолітків відвідувачів музею.

Успіх дитячих екскурсій передбачуваний, каже керівник гуртка. Але лише в тому випадку, коли вони досконало підготовані. І ще – відвідувачів треба дивувати.

Такі програми дитячих екскурсій тривали два дні. Та виявилося, цього замало. Адже замовлення від груп, що хочуть долучитися до експонатів музею саме з юними гідами – продовжують надходити. Аби дізнатися від дітей щось новеньке про стару історію.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com