Правоохоронці зупиняють зерновози через перевищення ваги. Фермери протестують

Правоохоронці зупиняють зерновози через перевищення ваги. Фермери протестують

Фермери проти поліції! На Дніпропетровщині розгорівся конфлікт через введення теплового режиму на дорогах. Правоохоронці зупиняють фури з зерном за перевищення ваги. Мовляв, вантажівки шкодять дорожньому покриттю. Аграрії ж в розпачі: врожай може зіпсуватися, якщо його не встигатимуть вчасно вивозити у сховища.

Село Голубівка, Новомосковський район. Сезон збору врожаю тут триває вже 10 днів. Щодня тільки на цьому полі працюють два комбайни, які збирають до 300 тон зерна на добу.

І усе це треба оперативно вивозити. Зерно вивозять одразу декілька вантажівок, які роблять по 2 ходки на добу. Кузови наповнюють згідно з нормами, твердять фермери – до 40-ка тон. Але коли температура повітря підіймається вище 28-ми градусів, максимально дозволене навантаження зменшується вдвічі.

Відтак поліцейські регулярно штрафують водіїв й змушують простоювати, аж поки температура не впаде. Тільки за останній тиждень зупинили 3 машини цього господарства. Фермери підраховують збитки.

Перевозити врожай вночі неможливо, твердять фермери.

Норми обурюють водіїв. Мовляв, для сільгосп виробників могли б і зробити виключення.

Чи зупинять вантажівку з зерном й цього разу? Рухаємося за ваговозом, наближаємося до поліцейського поста, поряд з яким вже запарковані фури…

Водійське щастя обертається непоправною шкодою шляхам. В службі автомобільних доріг пояснюють: за температури повітря 28 градусів, асфальт може прогріватися до сорока. А фури, які подекуди важать як залізничний вагон, чавлять навіть найсучасніше покриття.

Наразі в області працюють 6 стаціонарних зважувальних комплексів та 2 пересувні.

Отож чиновники радять фермерам збільшити кількість машин для перевезення зерна у гарячий період жнив. Щоправда, це може вплинути на ціну кінцевої продукції, приміром, хлібу.

У поліції нагадують: за порушення теплового режиму передбачено штраф – 340 гривень. Якщо ж після зважування виявиться, що вага більше 40 тонн – власник відшкодує державі вже понад тридцять тисяч гривень.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com