Секрети геніальності. Іван Марчук

Зі справжніми дивами зустрілися перші відвідувачі виставки “Секрети геніальності. Іван Марчук”. У Музеї українського живопису представили оригінальні картини знаменитого українського художника та діджитал-версії його творів. Такий формат втілили у життя спочатку київська галерея “Артерія”, а потім і її дніпровський філіал. Він розпочинає роботу саме з цієї унікальної виставки. Наша знімальна група бачила підготовку до відкриття та перші вражаючі хвилини цифрового життя картин.

Художник Іван Марчук колись винайшов свою техніку й жартома назвав її “пльонтанізм”. Від слова плентати, тобто плести, сплітати. Однак мистецтвознавці підхопили слово й тепер це абсолютно визнана манера писати картини. Вона постійно дивує глядачів та колег майстра. В тому числі й в Дніпрі.

З дванадцяти мега-серій створених Марчуком, в дніпровському музеї представлено шість, це близько півсотні картин. Однак ініціаторам виставки цього стало замало й вони зробили цифрову експозицію. Невеличку копію тієї, що експонується у київській галереї “Артерія”.

Організатори діджитал-арту вважають  така частина виставки зацікавить перш за все молодь. Бо вона завжди готова поринути у дивовижні світи.

І от перші глядачі пройшли випробування. Вони ніби опинилися всередині картин Івана Марчука, саме там де сплітаються трави та гілки.

Розширювати межі мистецтва не порушуючи його ідей, складно. Втім цілком можливо, доводять автори цифрової історії про художника і його твори.

Виставка “Секрети геніальності. Іван Марчук” тільки-но розпочала свою роботу у Музеї українського живопису. Триватиме вона два місяці. І це справді варто побачити.

У музеї сподіваються, що автор, геніальний художник Іван Марчук незабаром зможе завітати до Дніпра й в реальному форматі. Про це обов’язково повідомлять дніпрян.

.