Як змінилось обличчя Дніпра за роки незалежності

Як змінилось обличчя Дніпра за роки незалежності

Хмарочоси, паркові зони та революційні торговельні центри! За останні 30 років Дніпро змінилось до невпізнаваності. Одинадцятий канал презентує фінальну серію з циклу “Незалежні 30”! Яке воно – обличчя міста? Наші кореспонденти поспілкувалися із головним архітектором Дніпра та фотографом, який закарбував контраст минулого і сьогодення на своїх знімках.

Сергій Дубільєр – професійний фотограф. Він добре пам’ятає, як змінювався Дніпро. Старе обличчя міста закарбувалося на його світлинах. Ось приміром, як виглядав центральний проспект 20 років тому: дерева – молоді, тож на фото дуже багато простору, раритетні радянські лавочки, тротуарна плитка.. Вона лежить й досі. А от саджанці виросли настільки, що створюють майже повний затінок на алеї.

А ще поряд із цією будівлею “виросла” модернова офісна багатоповерхівка.

А ось інша локація – перетин Столярова та проспекту Яворницького. Зараз усі вже звикли, що тут знаходиться пивний паб. Проте на початку двотисячних дніпряни поспішали до надпопулярної будівлі на кіносеанси. На афішах – одразу 2 фільми жахів, романтична комедія та мультфільм.

Сергій показує своє архівне фото. Замість газончиків, фонтану-кулі та кам’яних сходів біля води – порожній причал, порослий бур’яном.

Тоді світлину зробив радше випадково, каже Сергій. Натомість зараз місце – гарна локація для фотосету.

За роки незалежності місць для прогулянок у Дніпрян значно побільшало. Із балки з недоброю славою в районі проспекту Олександра Поля виріс справжній парк – Зелений Гай. На Набережній Перемоги з нуля побудували сквер Прибережний – із фонтанами, газонами та дитячими зонами. Цьогоріч – взялися до облаштування скверу Металургів, колишній – Володі Дубініна.

А ще – місця для прогулянок створюють, коли перетворюють вулиці на виключно пішохідні. Як, приміром частину Короленко, Яворницького та площу Успенську. Головний архітектор Дніпра ексклюзивно показує нам проєкт перебудови останньої.

У центрі площі облаштують декілька локацій для відпочинку. Буде чим зайнятися і дітям і дорослим.

Височезні ж багатоповерхівки – вимальовують новий міський пейзаж. На Набережній з’являється візитівка Дніпра – комплекс Крутогірний із двома баштами – найвищими будівлями Дніпра.

З’являються й модернові торговельні центри – Пасаж та Мост Сіті. Останній – вінчають дві житлові башти висотою майже 100 метрів. Це – приклад багатофункціонального хабу майбутнього. Саме поєднання житла та торгівлі – світовий тренд, каже головний архітектор Дніпра.

Вже незабаром на місці закритого Кубометру на правому березі може з’явитися торговельний центр нового покоління – 50-поверхова Брама. Дозволи на це є, усе залежить від інвестора, кажуть в Архітектурному управлінні. І додають – далі буде! Обіцяють, Дніпро перевтілиться в архітектурну столицю України.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com