12.09 Запобіжні заходи.

Держсекретар США Колин Пауэлл довів до відома президента Джорджа Буша про численні пропозиції допомоги і сприяння в подоланні наслідків терактів у Нью-Йорку і Вашингтоні, що надходять у Сполучені Штати від закордонних лідерів і урядів. Колишній президент США Білл Клінтон, що знаходиться в Австралії з приватним візитом, переправлений під посиленою охороною в секретне місце…

Держсекретар США Колин Пауэлл довів до відома президента Джорджа Буша про численні пропозиції допомоги і сприяння в подоланні наслідків терактів у Нью-Йорку і Вашингтоні, що надходять у Сполучені Штати від закордонних лідерів і урядів. Заступник офіційного представника держдепартаменту США Філіп Рікер повідомив журналістам, що американська адміністрація вдячна за ці пропозиції і зараз усі їх розглядає. За його словами, держдепартамент і Білий дім ведуть зараз консультації з федеральною адміністрацією США по надзвичайних ситуаціях про “ті дії, що будуть починатися”. Адміністрація Буша підтримує постійний контакт із закордонними країнами як через їхні посольства у Вашингтоні, так і прямо через їхні національні столиці, повідомив Рікер.
Колишній президент США Білл Клінтон, що знаходиться в Австралії з приватним візитом, переправлений під посиленою охороною в секретне місце. Зараз виробляється план відправлення Клінтона в США. Як думають, швидше за все його вивезуть на військовому літаку
У найбільших містах Австралії починаються надзвичайні заходи по додатковій охороні всіх американських установ. Зокрема, дипломатичні місії США переведені на посилену 24-годинну охорону. Територія навколо посольства США в Канберрі оголошена “заборонною зоною”. Вхід у посольство дозволений тільки співробітникам посольства після їх ретельної перевірки. Під строгою охороною також знаходиться генеральне консульство США в Сіднеї. Крім того, під посилену охорону поставлені всі ізраїльські установи в країні, а також багато державних департаментів і будинки, включаючи парламент країни. Перевіряються всі люди, що входять у багатоповерхові будинки в Сіднеї, Канберрі і Мельбурні. На посилену охорону переведені всі австралійські аеропорти. Ретельній перевірці піддаються пасажири і їхній багаж. Особливі міри безпеки введені на всіх американських військових кораблях, що знаходяться в австралійського узбережжя.
У середу в столиці Малайзії Куала-Лумпуре були евакуйовані 452-метрові висотні будинки Petronas Towers – найвищі будинки у світі. Початі запобіжні заходи були викликані серією терактів, що відбулися в США у вівторок, повідомляє Reuters. Незважаючи на те, що деякі поверхи не були освітлені, працівники офісів залишали будинок, дотримуючи повного спокою. Один із співробітників служби безпеки назвав евакуацію “дуже запізненою навчальною тривогою”.