Скандальне мистецтво

У Дніпрі в торговельно-розважальному центрі “Мост-сіті” незвичний перформанс сучасних митців закінчився штовханиною з охоронцями. Сек’юриті намагалися у грубій формі змусити акторів покинути приміщення. Чому і кому завадила група перформерів – у конфлікті розбиралась і наша знімальна група.

Ось так закінчився перформанс сучасних митців в одному із торговельних центрів Дніпра. Роман розповідає, вони саме закінчили репетицію, коли до них підійшли охоронці. І зі штовханиною та лайкою намагалися буквально вулицю. Причину такої агресії перформер просто не розуміє.

Налякати або завадити комусь у сучасних митців – і думках не було. Ці етюди, каже Роман, частина навчання, спрямованого на опанування публічного простору. Виконавці мовчки рухаються прямими лініями і можуть лише ходити, стояти, лежати чи сидіти.

Представники торговельного центру розповідають: їхні відвідувачі сучасного мистецтва не оцінили. Та поскаржились охороні на незрозумілі дії молодих людей. Сек’юриті намагались з’ясувати, що відбувається. Та, запевняють, перформери самі не йшли на контакт.

Аби таких ситуацій більше не повторювалось, юристи радять наступного разу домовлятися із власниками приміщень. Попереджати, що такі етюди – то частина вистави і жодної загрози відвідувачам не несуть

Перформер Роман каже, цей випадок не вплинув на бажання знайомити дніпрян із сучасним мистецтвом. А ще доносити – не потрібно реагувати насиллям на те, що виходить за межі звичного сприйняття.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com