Мiжнароднi новини вiд 11 каналу. 12.07.2001

Президент Болгарії призначив колишнього царя країни Сімеона Другого на пост прем”єр-міністра. Екс-монарх повернувся до Болгарії декілька місяців тому після п”ятдесятип”тирічного вигнання. Створена ним політична партія несподівано перемогла на виборах. Їй не вистачило лише одного мандата для абсолютної більшості в парламенті.

Президент Болгарії призначив колишнього царя країни Сімеона Другого на пост прем”єр-міністра. Екс-монарх повернувся до Болгарії декілька місяців тому після п”ятдесятип”тирічного вигнання. Створена ним політична партія несподівано перемогла на виборах. Їй не вистачило лише одного мандата для абсолютної більшості в парламенті.

У Північній Ірландії пробританські протестанти сьогодні святкують історичну перемогу над католиками в тисяча шістсот дев’яностому році. Одночасно вони протестують проти проведення мирних переговорів між керівниками юніоністів та республіканців. У головному місті провінції – Белфасті – одягнуті в маски протестанти влаштували войовничий марш. Вони стріляли в повітря з автоматів і обіцяли помститися Ірландській республіканській армії. В містечку Портадауні сталися сутички демонстрантів з поліцією. Екстремісти закидали правоохоронців камінням і пляшками з запалювальною сумішшю. Поліцейські застосували слізогінний газ та водомети.

Уряд Німеччини закликав Президента Сирії Башара Асада активно підключитися до мирного процесу на Близькому Сході. Під час візиту сирійського лідера до Берліна міністр закордонних справ ФРН Йошка Фішер запропонував йому підтримати мирний план Мітчела. Він також порекомендував Асаду відмовитися від антисемітських випадів.

Керівники країн Африки, які заснували замість Організації Африканської Єдності нову міждержавну структуру – Африканський союз – вважають за необхідне прискорити суспільний та економічний розвиток держав “чорного континенту”. “Африка відстає від світового розвитку, тому ми повинні зробити все можливе для того, щоб іти в ногу зі світом”, – заявив Президент Замбії. Африканські країни збираються спільно вирішувати головні проблеми: бідність, голод, збройні конфлікти і СНІД. Автором ідеї створення союзу є лівійський лідер Муаммар Каддафі.

Кілька тисяч осіб прибули вчора на похорон дружини колишнього канцлера ФРН Гельмута Коля. Минулого тижня шістдесятивосьмирічна Ганнелоре Коль наклала на себе руки. Траурна меса пройшла в кафедральному соборі міста Шпейер. Серед присутніх на панахиді були нинішній канцлер Німеччини Ґерхард Шрьодер та колишній президент країни Роман Герцог. Щоб попрощатися з померлою, з Туреччини приїхали батьки дружини молодшого сина Гельмута та Ганнелоре Коль. На його весіллі, яке нещодавно відбулося у Стамбулі, Ганнелоре Коль не змогла бути присутньою через тяжку хворобу. З 1993 року вона страждала від алергії на сонячне світло. Лікарі німецьких і закордонних клінік виявилися безсилими перед цим захворюванням. Останні п”ятнадцять місяців, упродовж яких здоров”я Ганнелоре Коль значно погіршилося, вона фактично не виходила з дому. Колишню першу леді Німеччини поховали в родовому склепі родини Коль на одному з кладовищ міста Людвігсхафена. Гельмут і Ганнелоре Коль прожили разом сорок один рік.

На півдні Іспанії продовжується епідемія легіонельозу або так званої «хвороби легіонерів». Захворіли майже двісті людей. Ще в трьохстах випадках є підозра на цю хворобу. Одна людина вже померла. Збудники легіонельозу найкраще розмножуються в теплій воді і в кондиціонерах. Джерелом інфекції власті вважають систему кондиціонування повітря великого супермаркета в місті Мурсія.

В американському штаті Вірджинія вчені вперше виростили людські ембріони спеціально для отримання клітин, з яких вирощуватимуть тканини для пересадки. Досі з цією метою використовувалися лише ті ембріони, які були зайвими після штучного запліднення. Німецька асоціація вчених-дослідників вважає таку практику неетичною, оскільки американці виростили зародок людини, щоб потім його вбити. Обурення висловлюють також політики-консерватори і релігійні діячі. Наступне слово за Президентом Джорджем Бушем, якому доведеться вирішувати, чи буде продовжуватися державне фінансування експериментів з ембріонами.

До Міжнародної космічної станції вирушив американський шатл “Атлантіс”. Він доставить на МКС повітряний шлюз, який повинен спростити вихід астронавтів у відкритий космос. Вартість цього агрегата – близько ста п”ятдесяти мільйонів доларів. Нещодавно на станції виникли неполадки з рукою-роботом, тому “Атлантіс” стартував на місяць пізніше від запланованого терміну.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com