Дніпро потребує екологічного моніторингу

У Дніпрі нещодавно з’явився перший в України центр, який вимірює забруднення повітря. Але до нього підключена одна-єдина станція. Між тим за європейськими стандартами на один мільйон жителів міста потрібно не менше двадцяти подібних об’єктів. Розвиток екологічного моніторингу обговорили представники громадських організацій, експерти та чиновники.

На круглий стіл прийшли активісти, що мешкають поряд з Придніпровською ТЕС. 9 місяців тому вони презентували проект “Придніпровка-фільтруй”. Кажуть: примусити керівництво ТЕС звернути увагу на довкілля досить важко. Адже зібрати самотужки докази промислового забруднення повітря неможливо. Підтвердження тому – остання пожежа на станції.

Екологи наполягають: місту, де діє близько семи тис. підприємств-забруднювачів вкрай необхідно побудувати систему, що безперервно слідкує за чистотою повітря у різних районах. Але поки з міського бюджету вдалося профінансувати лише будівництво онлайн-центру та однієї станції, де вимірюються такі шкідливі викиди: рівень озону а також оксидів азоту, сірки, та вуглецю.

За словами розробників центру онлайн-моніторингу, щоб отримувати дійсну картину екологічного стану міста, треба розширювати збір інформації. Чим більше станцій вимірювання, тим більше доказів проти порушників.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com