04.09 Афганістан

У понеділок рух Талібан офіційно пред’явив вісьмом іноземним співробітникам благодійної організації Shelter Now обвинувачення в проповіді християнства. Талібське міністерство захисту чесноти і боротьби з пороком завершило розслідування і передало справу у Верховний суд. Обвинувачувані, імовірніше всього, стануть перед ісламським судом у вівторок чи у середу. Представники руху Талібан повідомили, що іноземні підсудні – громадяни Австралії, Німеччини і США – зможуть удатися до послуг адвокатів.
У неділю Організація об’єднаних націй закликала талібов гарантувати, що суд над вісьма іноземцями і 16 афганськими громадянами, затриманими разом з ними, буде справедливим. Рішення про покарання їм прийме, імовірно, верховний лідер Талібана, мулла Мохаммад Омар. Цього року мулла Омар вже ухвалив, що афганських мусульман, що звернулися в іншу віру, варто карати стратою. Що грозить іноземцям, до кінця незрозуміло.
Один з вождів Талібана, Вакиль Ахмед Муттавакиль, у неділю заявив, що афганська влада більш не підозрює у пропаганді християнства інші гуманітарні організації, що діють в Афганістані. Однак щодо організації, що базується в Німеччині, Shelter Now International таліби нібито володіють “серйозними доказами”. Іноземні співробітники двох інших християнських благодійних організацій – Міжнародна місія допомоги і Serve – залишили Афганістан по розпорядженню талібов. Ніяких конкретних пояснень надано не було, але Талібан затверджував, що на діяльність цих організацій надходили скарги від населення.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com