Всі екстрені служби – по одному номеру телефона

Дніпропетровщина стане першим регіоном, де в пілотному режимі запрацює єдина система 112. За цим номером можна буде викликати поліцію, швидку, рятувальників та навіть комунальні служби. Вже до кінця цього року обласні чиновники обіцяють збудувати диспетчерський колл-центр, а у наступному – запустити пілотний проєкт. Втім, зателефонувати за номером 112 можна і зараз. Хто і як приймає ці дзвінки – наша Валерія Бовша вже бачила.
Формально лінія 112 працює і зараз. Ще від часів проведення євро 2012.
Це – оперативно-координаційний центр Служби з надзвичайних ситуацій. Тут цілодобово приймають екстрені виклики з лінії 101 по місту Дніпро та за номером 112 з усього регіону!
У зміні чотири диспетчери. За добу, розповідають, надходить більш як дві тисячі викликів! Але люди переважно взагалі не розуміють куди телефонують. Така ситуація і з лінією сто дванадцять.
Кілька хвилин – і маємо нагоду в цьому переконатися.
Лінію сто дванадцять створили для зручності іноземних гостей під час проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу. Турнір вже в далекому минулому, а номер телефону працює і досі.
Тоді, вісім років тому, була перша спроба створити єдину систему, яка мала об’єднати зусилля всіх екстрених служб. На справі ж, зараз диспетчери ДСНС вимушені цілодобово відповідати на безглузді питання, а коли дійсно потрібна допомога поліції, швидкої чи комунальників – в ручному режимі перенаправляти виклики.
І ось український уряд таки вирішив довести справу до кінця. На Дніпропетровщині анонсували створення повноцінної єдиної системи 112. За цим номером диспетчери миттєво передаватимуть інформацію в усі необхідні служби, а ті – одночасно реагуватимуть.
Та попереду ще вирішення купи законодавчих та технічних питань. А також – створення колл-центру на 40 диспетчерів. Його будівництво має розпочатися вже найближчим часом. Найвірогідніше, центр зведуть на території аварійно-рятувального загону ДСНС на вулиці Аеропортовий. Загалом на систему 112 цього року планують виділити шістдесят п’ять мільйонів гривень.
Про терміни – мова поки що не йде. Адже навіть після запуску пілоту системи 112 – знадобиться не один рік, аби відпрацювати всі механізми. Наразі ж краще користуватися окремими номерами екстрених служб, які ви бачите на екрані. І відповідально підходити до звернень. Адже доки ви турбуєте диспетчера якоюсь дрібницею – втрачаються безцінні хвилини на порятунок чийогось життя.
«101» – РЯТУВАЛЬНИКИ
«102» – ПОЛІЦІЯ
«103» – ШВИДКА МЕДИЧНА ДОПОМОГА
«104» – ГАЗОВЕ ГОСПОДАРСТВО