11.09 Лондон

У Лондоні відкривається Міжнародний ярмарок оборонних систем і бойового устаткування. В експозиції ­ останні досягнення сухопутної, морської й авіаційної технології. Вони розроблені ведучими світовими експортерами озброєнь, американськими, британськими, французькими і російськими компаніями. Це не тільки виставка ­ контракти на постачання ракет, танків, літаків і навіть бойових кораблів будуть укладатися прямо тут – на Острові Собак, у мирному передмісті східного Лондона.
Торговці зброєю готуються захищатися. В вівторок їм має бути бій із самим серйозним супротивником урядів нашого часу ­ антикапіталістичним рухом. Учасники недавніх масових протестів у Ґетеборзі і Генуї з’їхалися в Лондон, щоб спробувати зірвати, як вони говорять, “зліт торговців смертю”.
“Ярмарок залучає до себе таку увагу з боку антиглобалістів тому, що виробництво і торгівля зброєю ведуться на глобальному рівні, вони морально неприйнятні і не піддаються контролю з боку громадськості”, ­ говорить Річард Бінглі – один з організаторів акції протесту. Представник протилежної сторони, Асоціації оборонної промисловості Алан Шарман відповів, цитуємо: “Проведення ярмарку зброї морально виправдане тією ж мірою, у якій виправдане існування армій і флотів в урядів і народів, що хочуть захищати себе. У цьому немає нічого негожого. І виробники зброї так само хочуть виставляти свій товар, як і працівники будь-якої іншої промисловості” кінець цитати.
Захищатися від протестуючих улаштовувачі виставки своїми експонатами не збираються. Якщо справа дійде до насильства, сказав той же Алан Шарман, діяти прийдеться лондонській поліції.