Новорічні свята завершуються
Сьогодні в українців Щедрий вечір або Щедра кутя. Святкування походять від стародавнього, імовірно, дохристиянського звичаю. Також це день преподобної Меланії Римлянки або Маланки.Найпишніше святкування проходять у ці дні на Гуцульщині, але і в Дніпрі в цьому році відзначились – на Залізничному вокзалі для містян та всіх гОстей відбулось вертепно-колядове дійство за участі двох сотень дітей. Дивимось!
Ось так, із душевними святковими піснями, Дніпро зустрічав усіх гостей регіону. Місце обрали невипадково. Адже саме на вокзалі – символічно – все або розпочинається, або закінчується.
Відродити традиції вертепної драми – старовинного українського народного театру, залучити простих перехожих до співу колядок та щедрівок, вшанувати національні традиції, які відмирають у великих містах – ось головна мета заходу, кажуть організатори.
Гості Дніпра у захваті, діти створили справжній святковий настрій, переконані – поїздка тепер обов’язково буде вдалою!
Сьогодні ввечері заведено щедрувати. За традицією, щедрувальники до оселі не заходили, робили це переважно під вікнами. Найвідомішим театралізованим обрядом була «Маланка» – дійові особи переодягались, приховували обличчя за масками й у супроводі музик ходили від хати до хати з новорічними побажаннями.
Українці сьогодні також зустрічатимуть Новий рік за юліанським календарем, або Старий Новий рік. Це неофіційне свято відзначають у країнах пострадянського простору.