На дорогах Дніпра з’являється все більше екстремалів на нових електричних видах транспорту

67745701_360553784621949_2307733310220009472_n

Вони компактні, на них легко маневрувати серед машин та пішоходів. Але чимала швидкість та абсолютна безшумність робить їх потенційно небезпечними для всіх учасників дорожнього руху. Такі відео аварій з вуличними електричними транспортними засобами у мережі – не рідкість. Ось, приміром, Дніпро, проспект Гагаріна. Водій автівки не поступився двоколісному дорогою. Як наслідок – власник електросамокату – в лікарні. Тим часом популярність таких видів транспорту в нашому місті щодня зростає.

Він із легкістю перестрибує бордюри, долає трамвайні рейки та навіть показує трюки. Андрій 2 роки дістається роботи електричним моноколесом. Твердить, дорога з Лівобережного-3 до центру міста займає менше години. Їздити намагається обережно і тільки тротуарами. Перехожі, каже, ставляться із розумінням.

Гіроборди, електросамокати та моноколеса. Вони давно стали звичними у Європі: можливість швидко, зручно та без шкоди для довкілля дістатися роботи. В Україні такі види транспорту теж стрімко набирають популярності. Прилавки магазинів переповнені різноманітними моделями.

Умовно їх можна поділити на 2 групи. Перша – моноколеса та гіроборди. Ними керують за допомогою нахилів корпусу. Середня ціна – від п’яти до дванадцяти тисяч гривень. Максимальна швидкість в гіробордів – до 20 кілометрів на годину, у моноколес – вдвічі більше.

Друга група – найбільш популярна – це електросамокати. Тут вже є і повноцінна підвіска й навіть можливість їздити по грунту. Вартість – від 5 до понад тридцяти тисяч гривень. Максимальна швидкість, тільки-но уявіть – 80 кілометрів на годину. Транспорт майже безшумний, але для безпеки пішоходів у всіх моделей є дзвіночок.

Здавалося б, із такими характеристиками вуличні електричні транспортні засоби мали б бути повноцінними учасниками дорожнього руху та повністю дотримуватися ПДД. Проте наразі це біла пляма в законодавстві, кажуть у поліції. Тож на сьогодні власники електричних транспортних засобів можуть їздити хоч проїжджою частиною, хоч тротуарами без жодних заборон. А от у США та країнах ЄС їх визнають повноцінними учасниками дорожнього руху, вводять обмеження швидкості та пересування – тільки на велодоріжках. Тому українським кермувальникам експерти радять.

Поліцейські ж додають – якщо виїжджаєте на нових транспортних засобах на проїжджу частину – дотримуйтеся усіх правил дорожнього руху. Адже у випадку ДТП теж понесете відповідальність.