До дня народження улюбленої поетеси

Відома українська письменниця Ліна Костенко невдовзі відзначить своє дев’яносторіччя. Шанувальники вже готуються її вітати. Серед них – студенти-іноземці, що навчаються у Дніпропетровській Медичній академії та інших вишах міста. Які вірші їм подобаються – розпитувала наша Ірина Каблоцька.

Для індійця Кумара Габрієля виконувати гімн України подія відповідальна й водночас природна.

Тому є в серці Кумара місце для українських пісень. Каже – розуміє, про що пише поетка Ліна Костенко.

Концерти за участі іноземної молоді – студентів медичної академії та запрошених з інших вишів – влаштовують постійно. Тут вважають це частиною вдалої комунікації.

Присвята програми Ліні Костенко невипадкова. Письменниці скоро виповниться 90 років. В уявленні української молоді портрет цієї жінки-поетки створився ще зі школи.

Однак погляд людей з інших країн теж цікавий. Вони намагаються зробити українські тексти більш близькими до себе.

Для ще одної дівчини, яка приїхала з Марокко, найцікавішим стало виконання віршів саме українською. Викладачі кафедри мовної підготовки Академії подають власний приклад.

Найкращою ілюстрацією краси та лірики стали на цьому заході студенти-глядачі. Які не приховували емоцій.

Дергхам Басам приїхав з Лівану й в Дніпровській політехніці навчається тільки рік. Каже, українську пісню про квіти любить ще й тому, що скучає за мамою.

Неважливо, що слова пісні “Чорнобривці” не належать Ліні Костенко. Але можна вважати її подарунком поетесі. До дня народження.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com